Finanse publiczne

O reformie finansów publicznych mówi się już ponad 20 lat. Jest to temat niezwykle trudny i ciekawy. Dlatego, wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Czytelników od maja 2011 r. Taxpress s.c. będzie również wydawcą periodyku "Prawo Finansów Publicznych" (Kontrola zarządcza i Audyt).

"Najważniejszym punktem reformy finansów publicznych" - jak powiedziała Marta Postuła, dyrektor Departamentu Reformy Finansów Publicznych w wywiadzie dla nowego periodyku "Prawo Finansów Publicznych" - jest wdrożenie nowoczesnych narzędzi zarządzania finansami publicznymi na rzecz bardziej efektywnego oraz skutecznego zarządzania wydatkami publicznymi, tzn. Budżetu zadaniowego, a także - powiązanego z nim Wieloletniego Planu Finansowego Państwa (wieloletniej prognozy finansowej do której sporządzenia zobligowane zostały jednostki samorządu terytorialnego".

O tym i o innych ważnych problemach związanych właśnie z finansami publicznymi przeczytacie Państwo na łamach nowego czasopisma. Zapraszamy do lektury.

TytułPraktyczne aspekty decyzji w sprawie zwrotu dotacji
AutorProf. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic
Numer01/08
DziałySamorządowe finanse publiczne

TytułWielkość przedsiębiorstwa w kontekście przepisów o pomocy publicznej
AutorRobert Zenc
Numer01/08
DziałySamorządowe finanse publiczne

TytułSamorządowe finanse publiczne w pytaniach i odpowiedziach
AutorRafał Trykozko
Numer01/08
DziałySamorządowe finanse publiczne

TytułOkreślenie podmiotowego zakresu odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych na szczeblu jednostek samorządu terytorialnego - wybrane problemy
AutorJoanna M. Salachna
Numer01/06
DziałySamorządowe finanse publiczne

TytułPotrzeby pożyczkowe budżetów jednostek samorządu terytorialnego (ciąg dalszy z nr. 12(58))
AutorEwa Czołpińska
Numer01/06
DziałySamorządowe finanse publiczneWydawnictwo TaxPress s.c.
Al. Stanów Zjednoczonych 51/517
04-028 Warszawa
tel. 022 517-77-07
fax. 022 517-78-00
mail: kontakt@taxpress.com.pl
Projektowanie i tworzenie stron www
Strona główna O nas Aktualności Archiwum przeglądu podatków Oferta Sklep Kontakt Archiwum przeglądu podatków Archiwum prawa pomocy publicznej Prenumerata Zasady użytkowania serwisu